O nas

Inicjator i organizator Programu

Fundacja Nasza Ziemia jest organizacją pozarządową, założoną w 1994 roku przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej, ochronie środowiska, podnoszeniu świadomości środowiskowej społeczeństwa oraz promocji zasad zrównoważonego rozwoju i racjonalmej gospodarki odpadowej. Fundacja Nasza Ziemia od początku swego istnienia koordynuje w Polsce kampanię "Sprzątanie świata", będącą częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Fundacja prowadzi również - wspólnie z partnerami - całoroczne programy na rzecz ochrony środowiska i przyrody, edukacji ekologicznej, selektywnej zbiórki odpadów itp. np.:

Wortal Recykling.pl
Serwis EkoEdukacja.pl I wiele innych

W 2001 roku, za swoją działalność na polu publicznej edukacji ekologicznej, Fundatorka i Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia Mira Stanisławska Meysztowicz została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2002 polskie dzieci uhonorowały ją Orderem Uśmiechu. W 2005 otrzymała tytuł człowieka roku polskiej ekologii w konkursie organizowanym przez organizacje społeczne i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

Profesjonalizm i działania Fundacji Nasza Ziemia zostały docenione i nagrodzone m.in.: w roku 1996 - wyróżnieniem "Złoty Liść" Ministerstwa Środowiska, w 1997 - Henry Ford European Conservation Award, w 2002 - wyróżnieniem "Pro Publico Bono" dla najlepszych inicjatyw obywatelskich oraz w roku 2006 główną nagrodą w ogólnopolskim plebiscycie na najlepszą organizację promująca recykling w latach 2001-05.

Patronat na działaniami Fundacji od 1994 roku obejmują Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej i Sportu, Minister Gospodarki, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a także Ambasador Australii. Działania popierali i popierają również Prezydenci RP, Marszałkowie Sejmu i Senatu, Głównodowodzący Wojska Polskiego, Policji Państwowej i Straży Pożarnej.

Zapraszamy do współpracy!
Więcej informacji na www.naszaziemia.pl
© 2006 - 2020 Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.