5 lat Arboretum Inspiruje

27 kwietnia w Pałacu Kotulińskich odbył się Koncert z okazji jubileuszu 5-lecia projektu Arboretum Inspiruje. Projekt jest realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Od 2012 roku projekt otrzymuje  granty z Fundacji Nasza Ziemia w Warszawie,  a w 2014 roku za całokształt prowadzonych działań szkoła otrzymała tytuł Eko-Aktywni 2014 przyznawany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Z okazji 5-lecia Arboretum Inspiruje wydano okolicznościowy album prezentujący dorobek projektu. Album był podziękowaniem dla osób i instytucji, które wspierają Gimnazjum Publiczne nr 1 w przyrodniczych działaniach.  Natomiast jubileusz uczczono koncertem na którym wystąpili: baryton Sebastian Gabryś, zespól sygnalistów myśliwskich z Brynka, sygnaliści myśliwscy z Nadleśnictwa Bielsko, zespół „Silesia Band”, Wojciech Buczek oraz zespół wokalny z GP1. Muzyczne występy były przeplatane recytacją wierszy, których autorami byli gimnazjaliści z Twardowskiego.

Projekt nierozerwalnie związany  jest z Fundacją Nasza Ziemia – prezes Fundacji Sławomir Brzózek złożył gratulacje dyrektorowi szkoły Wojciechowi Mikowi i autorce projektu Magdalenie Jasińskiej. Przekazał również list gratulacyjny od całego Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Na koncert licznie przybyli goście: przedstawicie władz miasta, władz oświatowych, sponsorzy oraz partnerzy projektu. W koncercie brała udział również  grupa gimnazistów, których wiersze znalazły się w okolicznościowym albumie oraz nauczyciele.

Więcej zdjęć z wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.

Strona projektu na FB: https://www.facebook.com/Arboretum-Inspiruje-413492462006611/?ref=ts&fref=ts
© 2006 - 2019 Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.