Po raz 22. zwiększamy efektywność energetyczną!

Już dziś, 4 lutego 2015 roku o godzinie 16.00, Fundacja SYNAPSIS w ramach programu Zielona Stopa Filantropa otrzyma od Fundacji Nasza Ziemia nowoczesną i energooszczędną lodówkę. Zmiana ta pozwoli obniżyć zużycie prądu przez to urządzenie o ok. 30%, obniży rachunki na prąd i zmniejszy zamówienie Fudnacji SYNAPSIS na emisję CO2. A jest to możliwe dzięki pracownikom Banku BGŻ i wszystkim, którzy przy okazji akcji „Sprzątanie świata – Polska 2014“, oddali swój zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny Fundacji Nasza Ziemia. Zebrano wówczas 8 ton elektroodpadów oraz 138 telefonów komórkowych.

Pracownicy Banku BGŻ od 2011r. włączają się w akcje – zbiórki elektrośmieci organizowane przez Departament Społecznej Odpowiedzialności Biznesu  we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia. Towarzyszy nam świadomość, że wszystkie, nawet najdrobniejsze inicjatywy lokalne, ale połączone ze sobą wspólną troską o środowisko naturalne, prowadzą do zmiany na lepsze. Łączymy się w działaniu z milionami ludzi na całym świecie myślących i działających podobnie jak my. Oprócz zachęcania pracowników do świadomych działań proekologicznych, Bank BGŻ od 2010 roku podejmuje, monitoruje i raportuje własne działania na rzecz racjonalnego wykorzystywania zasobów i redukcji emisji CO2.- powiedziała Pani Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu.

Bank BGŻ już po raz drugi zdecydował się wesprzeć Fundację SYNAPSIS w ramach programu „Zielona Stopa Filantropa“. Fundacja SYNAPSIS od 1989 roku realizuje misję pomocy dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem oraz ich rodzinom. Fundacja prowadzi ośrodek diagnozy, terapii i rehabilitacji, przedszkole terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, ośrodek informacyjno-prawny oraz przedsiębiorstwo społeczne wraz z domem treningowym dla dorosłych, czyli Ośrodek Dom i Praca.

Prowadzony od prawie 3 lat przez Fundację Nasza Ziemia Program Zielona Stopa Filantropa ma na celu promocję i zwiększanie efektywności energetycznej. Realizowany jest on m.in. poprzez wymianę starego sprzętu AGD na nowoczesne urządzenia wysokiej klasy energetycznej w placówkach służących dzieciom   i osobom starszym. Jest to możliwe dzięki organizowanym w całej Polsce zbiórkom telefonów komórkowych i w miarę możliwości także innego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Do tej pory zebraliśmy prawie 120 ton elektroodpadów i zaoszczędziliśmy 91.000 kWh energii elektrycznej – to tyle, ile średnia polska rodzina potrzebuje przez blisko 30 lat! - dodaje Brzózek. Co ważne, każdy może stać się Zielonym Filantropem, bo telefony komórkowe zbieramy także korespondencyjnie.

Fundacja Nasza Ziemia, w imieniu swoim oraz podopiecznych Fundacji SYNAPSIS, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy dotychczas wsparli program „Zielona Stopa Filantropa”, a zwłaszcza pracownikom Banku BGŻ, którzy od 2 lat biorą aktywny udział w zbiórce elektroodpadów, telefonów komórkowych oraz pustych pojemników po tuszach i tonerach.

Każdy także może stać się Zielonym Filantropem, a telefony komórkowe zbieramy także korespondencyjnie. Więcej informacji: www.ZielonaStopaFilantropa.pl
© 2006 - 2019 Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.