Zielona Stopa Filantropa na Targach CSR

Już za tydzień (we wtorek, 1 kwietnia) odbędą się 5. Targi CSR organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Będzie to drugi raz, kiedy Fundacja Nasza Ziemia bierze w nich udział, prezentując swoją ofertę dla firm.

Fundacja Nasza Ziemia zauważyła jakis czas temu, iż istnieje potrzeba wśród polskiego biznesu na zawieranie współpracy z organizacjami pozarządowymi. Z tego powodu, stworzono dwa autorskie programy, który siebie idealnie wypełniają. "Zielona Stopa Filantropa" jest programem działającym już prawie 3 lata. Organizowane są zbiórki elektroodpadów w firmach (głównie telefonów), dzięki których modernizowany jest sprzęt w placówkach dla dzieci. "Firma z Klimatem" jest nowym programem Fundacji, który dopiero się rozwija, ale już cieszy się zainteresowaniem wśród biznesu. Jego celem jest uświadomienie zarówno kierownictwu firm, jak i pracownikom, iż pro-środowiskowe prowadzenie biura i działalności gospodarczej, nie tylko poprawia wyniki finansowe, ale również poprawia wizerunek firmy i zwiększa efektywność pracy. Zapraszamy na stoisko Fundacji nr. 65.

Podczas tegorocznych 5. Targów CSR ponad 50 wystawców zaprezentuje swoje projekty ekologiczne, wolontariackie oraz programy zaangażowania społecznego. Obecni na wydarzeniu przedstawiciele firm z branż m. in. FMCG, finansowej, budowlanej czy farmaceutycznej, a także organizacje pozarządowe i instytucje, przedstawią swoje dotychczasowe i planowane działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a także przybliżą uczestnikom spotkania znaczenie CSR w ich organizacjach. Dzięki temu zwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak biznes rozumie swoją odpowiedzialność za ludzi i środowisko.

Duży wybór materiałów i publikacji, konsultacje z ekspertami, różnorodność usług z obszaru CSR dla biznesu, najnowsze narzędzia do budowania kultury etycznej w miejscu pracy oraz konkursy z nagrodami i liczne niespodzianki – wszystko to czeka na uczestników wydarzenia. Dodatkowo, zwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach z sitodruku, zbadać wiek serca oraz uzyskać informacje na temat bazy dawców szpiku kostnego i odbyć podstawowe szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Targi zostaną otwarte o 10.00 przez Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego.
© 2006 - 2019 Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.