"Zielona Stopa Filantropa" po raz 18.!

Już w najbliższy wtorek, 7 stycznia 2014 roku o godzinie 15.00, Fundacja Nasza Ziemia podaruje energooszczędne urządzenia Stowarzyszeniu DAMY RADĘ, które prowadzi Ośrodek Socjoterapeutyczny GNIAZDO w Zielonej Górze. Sprzęty AGD zostały zakupione w ramach programu „Zielona Stopa Filantropa”, dzięki przeprowadzonej zbiórce niepotrzebnych telefonów komórkowych wśród pracowników i klientów Banku Zachodniego WBK w oddziałach na terenie całej Polski.

Dla Banku Zachodniego WBK będzie to już czwarty podarowany sprzęt AGD. Wcześniejsze modernizacje, przeprowadzone w Warszawie, Słupsku i Turku, bardzo pomogły tamtejszym placówkom – udało nam się zwiększyć efektywność energetyczną tych miejsc o ok. 30%.

„Działania na rzecz ochrony środowiska są jednym z filarów naszej polityki zaangażowania społecznego, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się na wsparcie działań Fundacji. Wspólnie z pracownikami wymyśliliśmy i zrealizowaliśmy akcję „Komórki do zbiórki” Dzięki ich zaangażowaniu i hojności naszych klientów, w ciągu trzech miesięcy, udało się nam zebrać  około 160 kg odpadów. Zostały one poddane recyclingowi a uzyskane środki przekazane na szlachetny cel.“– mówi Katarzyna Teter, menadżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Banku Zachodniego WBK.

Fundacja Nasza Ziemia, w imieniu swoim oraz podopiecznych Ośrodka Socjoterapeutycznego GNIAZDO, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy dotychczas wsparli program „Zielona Stopa Filantropa”, a zwłaszcza pracownikom i klientom Banku Zachodniego WBK, który wzięli aktywny udział w zbiórce elektroodpadów i telefonów komórkowych.

„To dla nas ogromna satysfakcja, że do grona Zielonych Filantropów dołączyli pracownicy Banku Zachodniego WBK - i od razu z tak dobrym efektem. To inspirujący przykład i dowód, że można w prosty i łatwy sposób realizować stategię CSR firmy dając każdemu z pracowników oraz klientom okazję do autentycznego, osobistego zaangażowania, które przynosi wymierne i trwałe efekty ekologiczne i społeczne. Już planujemy kolejne działania z pracownikami BZ WBK – i zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do programu „Zielona Stopa Filantropa“. – powiedział Sławek Brzózek, prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia
© 2006 - 2019 Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.