Prezent od "Zielonej Stopy Filantropa"

W piątek, 6 grudnia, o godzinie 11.00, do Tureckiego Stowarzyszenia na rzecz Przywracania Rodziny "Dajmy Szansę" zawita Święty Mikołaj! W ramach programu „Zielona Stopa Filantropa“, podopieczni Domu dla Dzieci i Młodzieży, otrzymają nowoczesną i energooszczędną zmywarkę, którą udało się zakupić dzięki zbiórce telefonów komórkowych przeprowadzonej wśród pracowników i klientów Banku Zachodniego WBK w oddziałach na terenie całej Polski.

6 grudnia to magiczna data, gdy obdarowujemy siebie nawzajem prezentami. Tym razem Fundacja Nasza Ziemia wraz z Bankiem Zachodnim WBK postanowiła zamienić się w Świętego Mikołaja i podarować nowe urządzenie AGD dla placówki zarządzanej przez Tureckie Stowarzyszenie na rzecz Przywracania Rodzint „Dajmy Szansę“ (Dom dla Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich 62h).

Stowarzyszenie „Dajmy Szansę” działa od 24.10.2001r. realizując różnorodne działania na rzecz poprawy warunków rozwoju dzieci i rodzin ze środowisk zagrożonych demoralizacją, poprzez wyzwalanie i wspieranie inicjatyw w dziedzinie wychowania i opieki nad dzieckiem oraz poradnictwa rodzinnego. Celem stowarzyszenia jest udzielanie pomocy i wsparcia społecznego oraz psychicznego dzieciom i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, przeciwdziałanie poczuciu bezradności i osamotnienia.

„Pomoc, jakiej udzieliła nam Fundacja Nasza Ziemia oraz pracownicy i klienci Banku Zachodniego WBK, przyniosła dzieciom z prowadzonego przez nasze Stowarzyszenie domu dziecka wymierne korzyści zarówno ekonomiczne jak i ekologiczne. Tego rodzaju inicjatywy zasługują na jak największe uznanie i wsparcie.“ - powiedziała dyrektorka Domu dla Dzieci i Młodzieży, Pani Małgorzata Krzesińska.

Dla Banku Zachodniego WBK będzie to już trzeci podarowany sprzęt AGD. Wcześniejsze modernizacje, przeprowadzone w Warszawie oraz w Słupsku, bardzo pomogły tamtejszym placówkom – udało nam się zwiększyć efektywność energetyczną tych miejsc o ok. 30%.

„Działania na rzecz ochrony środowiska są jednym z filarów naszej polityki zaangażowania społecznego, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się na wsparcie działań Fundacji. Wspólnie z pracownikami wymyśliliśmy i zrealizowaliśmy akcję „Komórki do zbiórki” Dzięki ich zaangażowaniu i hojności naszych klientów, w ciągu trzech miesięcy, udało się nam zebrać około 160 kg odpadów. Zostały one poddane recyclingowi a uzyskane środki przekazane na szlachetny cel. “– mówi Katarzyna Teter, menadżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Banku Zachodniego WBK.

Fundacja Nasza Ziemia, w imieniu swoim oraz podopiecznych Tureckiego Stowarzyszenia na rzecz Przywracania Rodziny „Dajmy Szansę“, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy dotychczas wsparli program „Zielona Stopa Filantropa”, a zwłaszcza pracownikom i klientom Banku Zachodniego WBK, który wzięli aktywny udział w zbiórce elektroodpadów i telefonów komórkowych.

"To dla nas ogromna satysfakcja, że do grona Zielonych Filantropów dołączyli pracownicy Banku Zachodniego WBK - i od razu z tak dobrym efektem. To inspirujący przykład i dowód, że można w prosty i łatwy sposób realizować stategię CSR firmy dając każdemu z pracowników oraz klientom okazję do autentycznego, osobistego zaangażowania, które przynosi wymierne i trwałe efekty ekologiczne i społeczne. Już planujemy kolejne działania z pracownikami BZ WBK – i zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do programu „Zielona Stopa Filantropa“. – powiedział Sławek Brzózek, prezes Zarządu Fudacji Nasza Ziemia.
© 2006 - 2019 Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.