Nasza 15. modernizacja!

Dziś, 16 października, o godzinie 11.00 Placówka Socjalizacyjna „Mój Dom – Moja Przyszłość“ w Słupsku otrzyma pralkę oraz zmywarkę najwyższej klasy energooszczędności, w ramach programu „Zielona Stopa Filantropa” Fundacji Nasza Ziemia. Nowe urządzenia AGD udało się zakupić dzięki zbiórce telefonów komórkowych przeprowadzonej wśród pracowników i klientów Banku Zachodniego WBK w oddziałach na terenie całej Polski.

Program „Zielona Stopa Filantropa” ma na celu przede wszystkim zwiększanie efektywności energetycznej placówek służących kształceniu i wychowaniu dzieci oraz osobom starszym, poprzez wymianę starych urządzeń AGD na nowe, energooszczędne. Dodatkowymi korzyściami, które niesie ze sobą to działanie, jest ograniczenie liczby wyrzucanych elektroodpadów, zmniejszenie wykorzystanie nieodnawialnych zasobów naturalnych Ziemi oraz poprawę stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

„Zielona Stopa Filantropa” to również interesujące narzędzie CSR dla firm i instytucji, a także ciekawe i nieszablonowe narzędzie do off – setowania emisji CO2: wartościowy społecznie sposób na to, by firmowy „ekologiczny odcisk stopy” stawał się mniej carbon, a bardziej green”. –  podsumowuje Sławomir Brzózek, Prezes Fundacji Nasza Ziemia.

Tym razem do zbiórki niepotrzebnych telefonów komórkowych  z Fundacją Nasza Ziemia oraz partnerem logistycznym programu – firmą Greenfone Sp. z o.o. (właściciel portalu StaryTelefon.pl), dołączyli pracownicy i klienci Banku Zachodniego WBK, którzy od marca do czerwca br. wrzucali swoje aparaty telefoniczne do specjalnie oznakowanych pudełek, umieszczonych w placówkach BZ WBK na terenie całej Polski.

„Działania na rzecz ochrony środowiska są jednym z filarów naszej polityki zaangażowania społecznego, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się na wsparcie działań Fundacji. Wspólnie z pracownikami wymyśliliśmy i zrealizowaliśmy akcję „Komórki do zbiórki” Dzięki ich zaangażowaniu i hojności naszych klientów, w ciągu trzech miesięcy, udało się nam zebrać około 160 kg odpadów. Zostały one poddane recyclingowi a uzyskane środki przekazane na szlachetny cel.“– mówi Katarzyna Teter, menadżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Banku Zachodniego WBK.

Za pieniądze, które udało się zgromadzić w wyniku utylizacji i uzdatnieniu zebranych telefonów, w najbliższą środę 16 października  Placówka Socjalizacyjna „Mój Dom – Moja Przyszłość“ w Słupsku otrzyma energooszczędą pralkę oraz zmywarkę.

„Centrum Administracyjne Placówek Socjalizacyjnych MÓJ DOM – MOJA PRZYSZŁOŚĆ w Słupsku obsługuje trzy całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci. Obecnie w Placówkach przebywa łącznie 32 dzieci w wieku od 4 do 17 roku życia. Dzieci umieszczone w Placówkach funkcjonują w naturalnym środowisku i nie są w żaden sposób izolowane od społeczeństwa. Aktywnie biorą udział w życiu lokalnej społeczności: chodzą do szkół, na praktyki. Poza tym korzystają z możliwości spędzania czasu wolnego w placówkach kultury w naszym mieście. Pracownicy Placówki sukcesywnie poszukują sponsorów dla dzieci na pokrycie kosztów wyjazdów wakacyjnych. Nasze dzieci dzięki ludziom dobrego serca spędzają ten czas w górach, nad morzem oraz na obozach harcerskich. Po wakacjach pozostają wspaniałe wspomnienia a przy okazji dzieciaki uczą się funkcjonować poprawnie w grupach rówieśniczych. Dzięki akcji prowadzonej przez Fundację Nasza Ziemia, Centrum Administracyjne Placówek Socjalizacyjnych mogło uczestniczyć w programie „Zielona Stopa Filantropa”. Wytypowaliśmy sprzęt AGD, który jako najstarszy i najbardziej wyeksploatowany należało wymienić. Dzięki pomocy Fundacji Nasza Ziemia udało się dobrać energooszczędne i ekonomiczne produkty, które zostały w 100% sfinansowane z programu „Zielona Stopa Filantropa”, dzięki zbiórce telefonów komórkowych przeprowadzonej wśród pracowników i klientów Banku Zachodniego WBK w oddziałach na terenie całej Polski. Dzięki hojności darczyńców Placówka Socjalizacyjna przy ul. Lutosławskiego 21/2 w Słupsku wzbogaciła się w nowoczesną zmywarkę i pralkę o najwyższej klasie energooszczędności. W imieniu własnym oraz pracowników i podopiecznych serdecznie dziękuję za możliwość udziału w programie wymiany sprzętu i za wspaniały dar ludzi wielkiego serca” – mówi Łukasz Kuchnowski, Dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Socjalizacyjnych MÓJ DOM – MOJA PRZYSZŁOŚĆ w Słupsku.
© 2006 - 2019 Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.