Przed nami kolejna modernizacja!

Tym razem "Zielona Stopa Filantropa" wyrusza na północ, do Słupska, gdzie w najbliższą środę, 16 października odbędzie się kolejna, 15. modernizacja!

W środę, 9.10. br. przekazaliśmy dwie lodówki oraz pralkę do Domu Pomocy Społecznej "Budowlani" w ramach 13. modernizacji, a wczoraj - o czym jeszcze nie zdążyliśmy poinformować, Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy w Dzielnicy Wawer otrzymał od nas czajnik. Zaraz ruszamy do Słupska, a w tym roku to nie koniec - będziemy jeszcze w Zielonej Górze, Turku, Krakowie i Opolu!!!

Skąd tyle modernizacji? Dzięki Wam!

Program Zielona Stopa Filantropa został zainaugurowany w maju 2011 roku. Jako główny cel zakłada poprawę efektywności energetycznej placówek służących dzieciom (rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, świetlic środowiskowych oraz szpitali dziecięcych) poprzez wymianę sprzętu AGD oraz tradycyjnych żarówek. Środki zgromadzone w ramach programu (dotacje od partnerów i uczestników programu, sprzedaż „cegiełek”, podczas zbiórek starych telefonów komórkowych, ze sprzedaży produktów w ramach mechanizmu CRM) służą zakupowi energooszczędnych świetlówek oraz sprzętu AGD wysokiej klasy (klasa energetyczna A++ lub kolejne, nowsze standardy dostępne w przyszłości). Przyczynia się
to nie tylko do modernizacji placówek objętych programem, ale przede wszystkim ogranicza koszty związane z comiesięczną
eksploatacją (obniżenie rachunków za prąd) i redukuje ilość dwutlenku węgla jaki zostałby wprowadzony do środowiska ze względu na wyższe zapotrzebowanie na energię starszych urządzeń.
© 2006 - 2019 Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.