Kolejna modernizacja już za nami!

W środę, 25 września, o godzinie 16.00 świetlica środowiskowa na warszawskiej Pradze Północ, prowadzona przez Stowarzyszenie „Serduszko dla Dzieci“, otrzyma energooszczędną lodówkę oraz płytę indukcyjną. Jest to już 12. modernizacja placówki służącej dzieciom, realizowana, w ramach programu „Zielona Stopa Filantropa” Fundacji Nasza Ziemia. Tym razem zakup sprzętu był możliwy dzięki zbiórce telefonów komórkowych przeprowadzonej wśród pracowników i klientów Banku Zachodniego WBK w oddziałach na terenie całej Polski.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ TUTAJ.

Prowadzony od 2 lat przez Fundację Nasza Ziemia Program „Zielona Stopa Filantropa” ma na celu nie tylko ograniczenie liczby wyrzucanych elektroodpadów, zmniejszenie wykorzystanie nieodnawialnych zasobów naturalnych Ziemi oraz poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Dzięki programowi Fundacja chce przede wszystkim propagować efektywność energetyczną i podnieść poziom tej efektywności w placówkach działających na rzecz dzieci i osób starszych m.in. poprzez wymianę starego sprzętu AGD na nowoczesne urządzenia wysokiej klasy energooszczędności. Nowoczesny sprzęt nabywany jest za środki zgromadzone podczas zbiórek starych telefonów komórkowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
W ciągu ponad dwóch lat działania programu Zielona Stopa Filantropa przeprowadzono
10 modernizacji sprzętu w placówkach w całej Polsce i do tej pory zaoszczędzono prawie 45000 kWh zbierając ponad 3000 telefonów i prawie 90 ton sprzętu.

Tym razem do zbiórki niepotrzebnych telefonów komórkowych z Fundacją Nasza Ziemia oraz partnerem logistycznym programu – firmą Greenfone Sp. z o.o. (właściciel portalu StaryTelefon.pl), dołączyli pracownicy i klienci Banku Zachodniego WBK, którzy od marca do czerwca br. wrzucali swoje aparaty telefoniczne do specjalnie oznakowanych pudełek, umieszczonych w placówkach BZ WBK na terenie całej Polski.

„Działania na rzecz ochrony środowiska są jednym z filarów naszej polityki zaangażowania społecznego, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się na wsparcie działań Fundacji. Wspólnie z pracownikami wymyśliliśmy i zrealizowaliśmy akcję „Komórki do zbiórki” Dzięki ich zaangażowaniu i hojności naszych klientów, w ciągu trzech miesięcy, udało się nam zebrać około 160 kg odpadów. Zostały one poddane recyclingowi a uzyskane środki przekazane na szlachetny cel.“– mówi Katarzyna Teter, menadżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Banku Zachodniego WBK.

Za pieniądze, które udało się zgromadzić w wyniku utylizacji i uzdatnieniu zebranych telefonów, w najbliższą środę 25 września świetlica środowiskowa na warszawskiej Pradze Północ, prowadzona przez Stowarzyszenie „Serduszko dla Dzieci“, otrzyma energooszczędną lodówkę oraz płytę indukcyjną.

„Podstawową działalność naszej organizacji stanowi szeroko pojęta pomoc dziecku i rodzinie. Realizujemy to poprzez prowadzenie dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych na terenie Pragi Północ. Pierwsza z nich to niepubliczna świetlica socjoterapeutyczna „Cukiernia” dla dzieci w wieku szkoły podstawowej, drugą jest Klub Młodzieżowy, w którym młodzi gimnazjaliści i ich troszkę starsi koledzy mają okazję zmierzyć się z trudnościami wieku dojrzewania. Przez osiemnaście lat naszej działalności udało nam się stworzyć program zajęć, nie tylko rozwijających zdolności i umiejętności dzieci i młodzieży, ale również spełniających zadania profilaktyczno – terapeutyczne dla całych rodzin. Nasze Stowarzyszenie od wielu lat stara się zmienić życie swoich podopiecznych. Pokazać im, że warto się starać, marzyć. Że nie należy się poddawać. Dzieciaki wspólnie z kadrą – ramię w ramie, pracują przy remoncie nowej placówki. A dzięki pomocy Fundacji Nasza Ziemia i Banku Zachodniego BZWBK ten cel staje się osiągalny. Pozyskane dzięki temu urządzenia umożliwią nam przeprowadzenie zajęć kulinarnych podczas, których dzieciaki nauczą się zdrowo i smacznie gotować posiłki. Ponadto nowy – energooszczędny sprzęt pozwoli zaoszczędzić energię, a tym samym i środki na kolejne ciekawe inicjatywy. W naszej opinii Program „Zielona Stopa Filantropa” jest innowacyjnym pomysłem, który zamienia bezużyteczne i drogi sprzęty – w sprzęty wysokiej jakości – przyjazne nie tylko dla ubogiego portfela organizacji pozarządowych ale przede wszystkim dla środowiska. Pozyskany w ten sposób sprzęt daje nowe możliwości organizacjom takim jak nasza – pozwala rozwijać działalność i wypływać na szersze wody!” – powiedziała Aleksandra Smolińska ze Stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci”.

Fundacja Nasza Ziemia oraz firma Greenfone Sp. z o.o., w imieniu swoim oraz podopiecznych Stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci“, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy dotychczas wsparli program „Zielona Stopa Filantropa”, a zwłaszcza pracownikom i klientom Banku Zachodniego WBK, który wzięli aktywny udział w zbiórce elektroodpadów i telefonów komórkowych.

To dla nas wielka satysfakcja, że do grona Zielonych Filantropów dołączyli pracownicy Banku Zachodniego WBK - i od razu z tak wielkim efektem. To inspirujący przykład i dowód, że można w prosty i łatwy sposób realizować stategię CSR firmy dając każdemu z pracowników i klientów okazję do autentycznego, osobistego zaangażowania, które przynosi wymierne i trwałe efekty ekologiczne i społeczne. Już planujemy kolejne działania z pracownikami BZ WBK – i zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do programu „Zielona Stopa Filantropa“. – powiedział Sławek Brzózek, prezes Zarządu Fudacji Nasza Ziemia.

Fundacja Nasza Ziemia jest organizacją pozarządową, założoną w 1994 roku przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej, ochronie środowiska oraz podnoszeniu świadomości środowiskowej społeczeństwa. Od początku swego istnienia koordynuje w Polsce kampanię “Sprzątanie świata", będącą częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy na całym świecie. Fundacja prowadzi również - wspólnie z partnerami - całoroczne programy na rzecz ochrony środowiska i przyrody, promocji zasad zrównoważonego rozwoju, selektywnej zbiórki odpadów itp.

Bank Zachodni WBK należy do największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. Jest jednym z najszybciej rozwijających się banków na polskim rynku, obsługującym Klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Swoim Klientom oferuje kompleksowe usługi finansowe na najwyższym poziomie, wspierane przez nowoczesne technologie bankowe. Grupa Banku Zachodniego WBK to usługi maklerskie, zarządzanie aktywami, funduszami inwestycyjnymi, leasing, faktoring oraz pełna oferta bancassurance. Głównym akcjonariuszem Banku Zachodniego WBK jest Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Greenfone Sp. z o.o. jest liderem w dziedzinie recyklingu i ponownego wykorzystania telefonów komórkowych w Polsce. Od wielu lat stara się jak najskuteczniej ograniczać liczbę wyrzucanych telefonów, a ich osiągnięcia i wiara w sens ponownego wykorzystania oraz recykling przyniosły im reputację innowatorów i ekspertów w tej dziedzinie. Greenfone Sp. z o.o. pomaga swoim Klientom aktywnie włączyć się w działania ograniczające zanieczyszczenie środowiska naturalnego, generować zyski, jak również dzielić się nimi z najbardziej potrzebującymi - organizacjami charytatywnymi.

 
© 2006 - 2019 Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.