Modernizacja w Krakowie - relacja!

W dniu wczorajszym, czyli 9 stycznia 2013 roku, o godzinie 13.00 odbyło się uroczyste przekazanie nowego, energooszczędnego zamrażalnika dla Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. A to wszystko w ramach Programu "Zielona Stopa Filantropa".


Dzięki zebranym elektroodpadom i telefonom komórkowym przez firmę Staples, pracowników Hotelu Radisson Blu Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, podczas akcji "Sprzątanie świata - Polska 2012" w Krakowie, Fundacja Nasza Ziemia zakupiła nowy, energooszczędny zamrażalnik niezbędny do codziennego funkcjonowania placówki.

Dom Dziecka im. Jana Brzechwy istnieje od stycznia 1945 roku. Początkowo przeznaczony był dla dzieci i matek, ofiar II wojny światowej, a obecnie jest specjalistyczną placówką opiekuńczo-wychowawczą opieki całodobowej przeznaczoną dla dzieci do 6 roku życia, oraz dla małoletnich matek z dziećmi do lat 6 i dziewcząt w ciąży. „Cieszymy się, że w 2012 r. roku to właśnie nasza placówka została beneficjentem bardzo  pożytecznego programu Zielona Stopa Filantropa. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wybór naszej placówki i okazaną nam pomoc. To duża korzyść nie tylko dla naszego Domu” – powiedziała Dyrektor Domu Dziecka Elżbieta Kaczor. „Jak co roku bardzo chętnie włączyliśmy się w akcję Sprzątania Świata.”

„Program Zielona Stopa Filantropa jest bardzo trafionym projektem o charakterze ekologiczno – społecznym. Cieszymy się, że tym razem to krakowski Dom Dziecka mógł skorzystać z programu poprawy efektywności energetycznej poprzez przekazanie mu nowej, energooszczędnej zamrażarki. Od wielu lat edukujemy Krakowian nt. właściwego zagospodarowania ZSEiE, posiadają już pewną wiedzę i wielu z nich wie, gdzie może oddać niepotrzebne  już sprzęty. Każda jednak inicjatywa, taka jak Program Zielona Stopa Filantropa jeszcze bardziej mobilizuje mieszkańców do tego, aby w legalny sposób pozbyć się tego typu odpadów, tym chętniej przyłączają się do akcji, jeśli widzą, że takim działaniem mogą komuś pomóc, to bardzo ważne. Takich akcji przybywa również w Krakowie, dzięki temu coraz mniej elektroodpadów trafia na składowiska, czy do lasów – powiedziała Pani Teresa Kowalińska, kierownik Działu Utrzymania Czystości Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć się do programu, zapraszamy do Warszawskiej Sieci Zbiórki Telefonów Komórkowych oraz do Ekostacji Steny Recykling, gdzie znajdzie się miejsce dla pozostałych elektroodpadów.
© 2006 - 2020 Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.