Relacja z modernizacji

W piątek, 7 grudnia, Dom Dziecka w Chorzenicach otrzymał na Mikołajki aż dwa nowe, energooszczędne sprzęty AGD - zmywarkę i pralkę, w ramach programu Zielona Stopa Filantropa.

Dzięki przekazanym przez firmę Cemex elektroodpadom i telefonom komórkowym, Fundacja Nasza Ziemia w ramach Programu "Zielona Stopa Filantropa" miała możliwość zakupienia aż dwóch sprzętów AGD, niezbędnych do codziennej pracy placówki.

"W Domu Dziecka przebywa obecnie aż 49 wychowanków, więc prania i zmywania jest cała masa. Właściwie nasze stare sprzęty działały na okrągło, a teraz mamy szansę przynajmniej zaoszczędzić na energii, co stanowi dla nas duże wsparcie. A na dodatek, przyjemnie jest dostać taki fajny i przydatny prezent z okazji Mikołajek. Dziękujemy!" - powiedział dyrektor Domu Dziecka w Chorzenicach Pan Wojciech Główczyński.

Warto podkreślić, że wymiana sprzętu AGD to nie jedyna ekologiczna inwestycja w Domu Dziecka w Chorzenicach - w tym roku placówka zainstalowała u sobie również kolektory słoneczne, które dodatowko zwiększają efektywność energetyczną placówki i pozwalają jej z własnego źródła prądu zasilać otrzymane sprzęty!

Jeśli i Ty chciałbyś się przyłączyć do programu Zielona Stopa Filantropa, pomóc innej placówce służącej kształceniu i wychowaniu dzieci poprzez oddanie nam swojego starego telefonu komórkowego - zapraszamy na stronę www.teledar.pl.
© 2006 - 2020 Greenfone Sp. z o.o. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.